Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У Гощі знайшли рештки людини, яким близько восьми тисяч років
У Гощі знайшли рештки людини, яким близько восьми тисяч років

У Гощі знайшли рештки людини, яким близько восьми тисяч років

14:35 04.09.2019
1000

У Гощі археологи розкопали людські кістки, віком приблизно від шести до восьми тисяч років.

Могильник часів мідного віку виявили під час археологічної розвідки на території давньоруського городища, повідомляє UA:Рівне.

Відкопати цілим таке поховання археолог Олексій Войтюк називає рідкістю.

Могильну яму із залишками людського кістяка розкопали під час археологічної розвідки на території Гощанського городища. Керівник експедиції Олексій Войтюк виявлене поховання попередньо датує волино-люблінською культурою мідного віку, це 6-4 тисячоліття до нашої ери.

«Вони цілими трапляються рідко. Вони близько до поверхні і плужками розтягують, руйнують. Коли починали працювати, навіть надії, що знайдемо кістяк, та ще цього період – не покладали», – каже керівник археологічної експедиції Олексій Войтюк.

Кістяк виявили на глибині 50 сантиметрів від нинішньої поверхні – поруч із розкопаною торік житловою будівлею.

«Ми досліджували житло волино-люблінської культури. І для цієї культури є типовим, що вони прямо на поселеннях ховали покійників. І ось ці кістки, які є порушеними, вони теж є типовими для цієї культури. їх пізніше руйнували, щоб покійник не зашкодив живим. Тобто, це була ритуальна руйнація», – розповідає Олексій Войтюк.

Виявлений кістяк, зі слів археолога, мають відправити до Києва на експертизу, аби встановити стать людини, якій він належав, зріст і точний вік.

« Єдине, що можна сказати, що це досить літня людина. На черепній коробці і кістки позросталися, і гнізда для зубів на нижній щелепі теж зарослі. Тобто літній вік, десь до 60 років», – додає керівник археологічної експедиції.

Біля поховання мідного віку досліджують залишки давньоруського об’єкта 11-12 століть.

«Також на розкопках знайшли ножик невеликого розміру. І, власне, такі ножі знаходять у похованнях біля лука, стріл. Тобто це спеціального призначення ніж. Вони невеличкі, не заважали при ходьбі і можна було використати для такої тонкої роботи», – сказав Олексій Войтюк.

Археологічні розвідки на території Гощанського городища тривають другий рік. Наразі, зі слів археолога, зафіксували залишки об’єктів мідного і бронзового віків, два ранньослов’янські та давньоруські.

«Торік на дослідження з місцевого бюджету виділили майже 30 тисяч гривень. Цьогоріч на археологічні розвідки використали кошти з благодійного рахунку, який відкрили при селищній раді для розвитку туризму, – зазначає Гощанський селищний голова Микола Панчук.

«Сума незначна – 9 тисяч 900 гривень. Але цих коштів вистачило для того, щоб Олексій Войтюк зі своєю командою далі продовжив ці розкопки. Громада долучилася, допомагає хлопцям транспортом, харчуванням і таким чином без бюджету селища, державного ми продовжуємо ці роботи», – говорить Гощанський селищний голова.


Виявлені археологами артефакти передадуть у Рівненський краєзнавчий музей.

Читайте також: Тисячолітня історія Гощі

Коментарі
18 вересня
Вчора
16.09.2019
15.09.2019
14.09.2019
13.09.2019
12.09.2019
11.09.2019
10.09.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин