Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Рятувальники Бугринської ОТГ
Рятувальники Бугринської ОТГ

Як працюють бугринські пожежники-добровольці

15:05 07.08.2019
615

В найближчому майбутньому ВОНИ мріють про ще один автомобіль і пожежний гідрант у кожному селі. ВОНИ – це команда добровольців-пожежників із Бугринської ОТГ, які понад два роки абсолютно безкоштовно працюють на благо рідної громади. І вдень, і вночі.

А розпочалось все зі спільного польсько-українського проєкту.

Команду Бугринської ОТГ створили спільними зусиллями місцевого самоврядування, Головного управління ДСНС у Рівненській області та Посольства Республіки Польща у Києві в рамках програми «Польська допомога».

Програма польського співробітництва в галузі розвитку «польська допомога» – це комплексна програма підтримки економічного розвитку та добробуту в країнах, що розвиваються. Ця мета реалізується через підтримку побудови сучасних і вправних державних установ, а також виконання дій, які направлені на поліпшення стану професійної кваліфікації населення. В Республіці Польща пожежні добровольці складають 70% від загальної кількості вогнеборців країни. Саме тому координування польської сторони в цій справі було надзвичайно важливим і доречним.

Суть проєктy полягала в тому, що три сторони брали на себе певні зобов’язання. Перша сторона (сама громада) мала побудувати приміщення для пожежного автомобіля та сформувати команду добровольців. Друга сторона (обласне управління) зобов’язувалась надати пожежний автомобіль, а третя сторона (волонтери програми «Польська допомога») мала провести професійну підготовку добровольців та забезпечити їх певним обладнанням.

Разом із Бугринською громадою право створити власну пожежну команду отримали ще дві громади з району, а саме: Білокриницька та Великоомелянська.

Після цього почалась реалізація проєктy на місцях. У першу чергу громада відремонтувала приміщення пожежної частини та оголосила набір в добровільну пожежну команду.

«Я тільки закінчив училище і дізнався, що сільський голова разом із поляками засновує добровільну пожежну команду. Вирішив спробувати та й записався в лави пожежників. Взагалі, було два набори. Я потрапив в другий. Як такого відбору не було, їхали ті, хто висловлював бажання. Єдине, що треба було пройти медогляд. Адже в рятувальників повинно бути здорове серце. Уже потім почали з’ясовувати, хто зможе цим займатись, а хто ні», – розповів Василь Федорчук, головний пожежник Бугринської ОТГ.

За час навчання в Польщі та Україні 36 рівненських добровольців засвоїли не лише теоретичну частину програми, а й виконували практичні вправи з гасіння умовних пожеж, ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод, наданні першої долікарської допомоги та евакуації потерпілих з ушкоджених автомобілів, прокладання рукавних ліній, забору води, роботи з пожежними драбинами, роботи в сучасних апаратах захисту органів дихання.

«Чому це було потрібно? Все просто. Коли ми вивчили всю ситуацію з безпеки громади, то з’ясувалось, що відстань із місця, де стоїть пожежний автомобіль до центру нашої громади 20 км. Стан доріг дозволяє доїхати сюди не менше як за пів години. А відстані до крайніх точок ОТГ сягають 30 км», – розповів Сергій Пилипчук, сільський голова Бугринської ОТГ.

Після завершення навчання обласне управління надало потрібний автомобіль. Зараз в команді є 16 добровольців. Це люди різного віку і різних професій. Серед них є професійні лікарі та водії. Окрім того дві людини працюють офіційно. Це пов’язано з тим, що потрібен постійний догляд\нагляд за автомобілем та приміщенням.

«Я зарекомендував себе як відповідальну людину, яка весь час на місці (багато наших добровольців працює в Рівному, багато хто на заробітках), саме тому мені запропонували роботу. Мій робочий день триває з восьмої до п’ятої. Я прибираю територію, протираю автомобіль, контролюю його технічну справність. Ну майже все як в державній пожежній частині. Тільки там багато людей, а я тут один. Добровольці допомагають, але не завжди я потребую їхньої допомоги. Хоча не так давно у мене з’явився напарник, який мене страхує», – розповів Василь Федорчук.

Проте основна робота чоловіка – це координування добровольців і збирання їх на виїзд. Все це відбувається по телефону. Він набирає кількох людей, або надсилає СМС. Сам збір триває 5 хвилин. Їдуть ті, хто встиг прибігти. Зазвичай троє чи четверо людей. Пожежник каже, що цього цілком достатньо.

«Ми хоч і не дуже професійні, але на виклик завжди приїжджаємо перші. І поки прибувають наші колеги з райцентру ми ліквідовуємо вагому частину пожежі», – розповів рятувальник Василь.

Від початку заснування пожежної команди добровольцям вдалось ліквідувати близько 30 пожеж. Траплялися різні пожежі, а саме: загоряння житлових будинків, приміщення магазину та сухої трави.

«Ми працюємо виключно на своїй території, але траплялись випадки коли до нас надходили виклики із сусідніх районів. Тому якщо потрібна допомога, то ми завжди готові», – каже пожежник.

Також добровольці беруть участь в масових заходах таких як День Незалежності. Пожежний автомобіль виїжджає в центр і хлопці в «парадній формі» проводять різні конкурси та ігри для дітей та слідкують за загальною безпекою.

Рятувальники кажуть, що попри те, що польська допомога була одноразова – вона була вагомою. Адже важливо те, що поляки показали як можна покращити рівень безпеки населення, а вони почали це використовувати.

Щоб пожежна частина функціювала, громада платить дві офіційні зарплати та покриває витрати на утримання автомобілю. Сільський голова каже, що життя і безпека жителів своєї громади коштує значно дорожче, і зовсім не вимірюється грошима. Проте дуже сподівається, що держава все ж закладе кошти в бюджет для їхньої справи, так само як це відбувається в Польщі.

«Ми робили розрахунки, скільки команд добровольців потрібно на Гощанський район. Думки різняться, але максимальна цифра – 9. Це з розрахунком, щоб у найбільш віддалену точку району дістатись за 15 хвилин. Оскільки ми вже маємо досвід, то готові ним ділитися та співпрацювати з іншими громадами, які цього потребують. Це дуже потрібний проєкт і ми маємо надію, що він надалі буде реалізовуватись в Україні, з підтримкою польської сторони чи без неї», – вважає Сергій Пилипчук.

Лілія ПОМЕРНЮК

Коментарі
20 серпня
Вчора
18.08.2019
17.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
14.08.2019
13.08.2019
12.08.2019
11.08.2019
10.08.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин