стрічка

У селі на Гощанщині вирощують екопродукти для Європи

01 Липня 2019, 17:34
Підприємство охоче ділиться досвідом з колегами 5151 Джерело: Дедденс-Агро
Підприємство охоче ділиться досвідом з колегами

Кілька останніх років підприємство «Дедденс Агро», що у селі Русивель Гощанського району, займається екологічним землеробством, компанія однією з перших в Україні виготовила  органічний сертифікований цукор.

Детальніше про особливості цієї справи дізнавалися журналісти видання «Район. Гоща».

У Русивелі «Дедденс Агро» працює уже 10 років. Заступник директора з виробництва Леонід Ільчишин розповідає, що тут підходящі умови для ведення сільськогосподарського бізнесу: сприятливі кліматичні умови та родючі грунти. Щоправда, до екологічного виробництва підприємство прийшло не одразу. Органічне землеробство практикують близько п’яти років.

Нині на полях цієї агрофірми вирощують чимало різних культур: полуниця, малина, зернові, сочевиця, соя, огірки, соняшник, томати, спаржа, щавель, олійні культури, органічний цукровий буряк…Попри конкуренцію, аграрії збільшують площі посівів. Щоправда, аби продукція була екологічно чистою, «новим» полям дають відпочити два роки, саме стільки триває перехідний період.

До речі, три роки тому русивельські аграрії першими в Україні почали виготовляти сертифікований органічний цукор із власної сировини.

«У Європі  продукти екологічного землеробства користуються неабиякою популярністю, і попит на них зростає. Ми експортуємо туди 90% своєї продукції. Щоправда, останнім часом посилено працюємо над внутрішнім ринком. Ми повинні дбати про здоров'я українців, тому хочемо щоб у садочках, лікарнях та школах люди споживали тільки органічні продукти», – додає Леонід Ільчишин.

Аграрії не використовують на полях жодних мінеральних добрив, пестицидів та інших хімічних сполук. Зауважують, що органічний обробіток полів потребує більше людської уваги, проте  вирощена в такий спосіб продукція є «здоровішою». До того ж це позитивно впливає на стан грунтів та довкілля в цілому.

  

«Поля підживлюємо «БіоАктивом» – це екологічно чисте органічне добриво на основі пташиного посліду та ставкового органічного торфу. Добриво не дешеве, проте вартує того. Воно збагачує грунт поживними речовинами, що позитивно відображається на урожаї. Шкідників на полях також майже немає. До появи паразитів призводить саме використання мінеральних добрив та засобів захисту рослин. Також розповсюдженню шкідників сприяє порушення сівозміни», – каже аграрій.

Маючи реальний досвід органічного вирощування сільськогосподарських культур, «Дедденс Агро» поділиться знаннями та напрацюваннями з іншими господарствами. Щороку підприємство організовує «День органічного поля», на який приїздять аграрії зі всієї країни.

Оскільки органічне господарювання набирає обертів, підтримувати його взялися й на державному рівні. На Рівненщині, приміром, прийняли обласну програму, яка спрямована на здешевлення сертифікації сільськогосподарської продукції.

«Зараз на Рівненщині працюють вісім господарств, що займаються виробництвом органічної продукції. Минулого року фінансову підтримку отримали шість виробників, серед яких і  «Дедденс Агро». Цьогоріч на програму з обласного бюджету виділили 120 тисяч гривень», – повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.

Марія МАРТИНЮК

Коментар
20/01/2022 Середа
19.01.2022
18.01.2022
17.01.2022
16.01.2022
15.01.2022
14.01.2022
13.01.2022