Чотири елементи нематеріальної спадщини з Гощанщини ввійдуть до обласного переліку

Відбулася перша у 2025 році зустріч у творчій лабораторії «Жива спадщина» – проєкті КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради.
Повідомляє Рівненський обласний центр народної творчості.
Представники Гощанської громади презентували свої традиції та ремесла, обряди й звичаї , які складають ідентичну цінність погоринського краю.
Демонстували гощанські вишиті хустки та розповідали про сакральні традиції вишивки. Відтворювали обряд Івана Купала. Відео про купальські традиції і живе озвучення його учасниками народного аматорського ансамблю української пісні «Веселі свашки» створили чудовий ефект присутності на обряді Івана Купала. Особливу увагу привернула презентація давнього обряду Вертепу або Коляди , який демонстрували мати й дочка Ніла і Марина Кубаї. Ця традиція ще досі збереглася у селі Садове і жодне різдвяне свято не проходить без такого дійства . Представили гощанські кульпрацівники і відео випікання весільного короваю, приготування борщу з вишнями, східних млинців з оселедцями, виставку кованих виробів та писанкарства. А також історичні відеоролики, автором яких є Юрій Калюх.
Журі зійшлися на тому, що слід працювати над підготовкою до внесення в обласний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини області гощанської хустки, вертепу із Садового, борщу з вишнями і елементу обряду Івана Купала.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром