стрічка

У Гощанській громаді ліквідували стихійні сміттєзвалища

19 Червня 2024, 15:22
У Гощанській громаді ліквідували стихійні сміттєзвалища 223
У Гощанській громаді ліквідували стихійні сміттєзвалища

Два стихійних сміттєзвалища, що розташовані на виїзді до села Курозвани, а також у парку пам’ятки місцевого значення садово-паркового мистецтва ім. Шевченка у селищі Гоща, ліквідували.

Звернення надійшло до Державної екологічної інспекції Поліського округу.

Відповідно до статей 30 та 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до повноважень органів місцевого самоврядування належать питання організації управління побутовими відходами, пов’язані з належним контролем,  ліквідацією несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів та безпечною утилізацією відходів на підконтрольній території, надання інформації та проведення просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами.

Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері управління відходами також визначено статтею 26 Закону України «Про управління відходами», зокрема:

•  забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів;

•  передача відходів, власник яких не встановлений, суб’єктам господарювання у сфері управління відходами для їх оброблення;

•  надання інформації, проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами.

Згідно статті 30 Закону України «Про управління відходами» органи місцевого самоврядування забезпечують управління побутовими відходами згідно з правилами благоустрою населеного пункту, регіональними та місцевими планами управління відходами та забезпечують кожному утворювачу побутових відходів надання послуги з управління побутовими відходами.

Відповідно до статті 57 Закону України «Про управління відходами» особи, винні за порушення у сфері управління відходами, несуть відповідно до закону дисциплінарну, адміністративну, адміністративно-господарську, цивільну чи кримінальну відповідальність.

Тож після відповідного листа, який надійшов до Гощанської селищної ради у відповідь, два несанкціонованих сміттєзвалища ліквідували.

 

 

Коментар
14/07/2024 Неділя
14.07.2024
13.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром