Порівняння криптобірж в Україні: види, особливості, доступні ринки та алгоритм торгівлі

15 Вересня 2023, 19:54
Порівняння криптобірж в Україні: види, особливості, доступні ринки та алгоритм торгівлі Реклама 879
Порівняння криптобірж в Україні: види, особливості, доступні ринки та алгоритм торгівлі

Платформа, на якій можна купувати, продавати та зберігати цифрові активи, називається криптовалютна біржа. Крім перелічених опцій, такі майданчики пропонують і додатковий функціонал: купівля крипти за фіатні гроші, конвертація криптомонет між собою, способи пасивного заробітку та ін. Попит на цифрові валюти не тільки не спадає, а й продовжує зростати. Завдяки цьому підвищується й список компаній, магазинів та сайтів, які готові приймати криптовалюту як засіб оплати. Все це привертає увагу нових користувачів, які цікавляться криптоіндустрією та пошуком надійної криптобіржі.

Декілька прикладів, де краще купувати та продавати крипту

Якщо вас цікавить купівля, зберігання та торгівля цифровими монетами, то найкраще зупинитися на великих централізованих компаніях. Бездоганну репутацію має такі ресурси: Binance, WhiteBIT, Kuna та інші. Однією з особливостей цих криптосервісів є відповідальність за збереження активів клієнтів та високий показник безпеки.

Визначаючись з біржею для роботи, вам слід враховувати кількість підтримуваних цифрових та фіатних валют, простоту фінансових операцій, наявність додаткових опцій на кшталт криптодепозиту, стейкінгу. Українські криптоплатформи WhiteBIT та Kuna привабливі тим, що ви зможете швидко купувати крипту за гривні, оплачуючи мінімальні комісії. Binance – це найвідоміша у світі криптобіржа, яка пропонує гарну безпеку та розширений функціонал.

Які бувають види бірж?

Щоб ваша робота з сервісом була приємною, зручною та вигідною, важливо вибирати надійну та безпечну компанію. Насамперед важливо вирішити, який тип крипторесурсу вам підійде, орієнтуючись на ваші вимоги та очікування:

  • Централізований – передбачає наявність центрального управляючого органу. Тут ви знайдете широкий набір послуг, хороший вибір доступних криптоактивів. Головна особливість CEX-бірж – легальна діяльність та гарантія безпеки грошей клієнтів. Але є й важливий аспект – необхідність проходити верифікацію. Зате це дозволяє виявляти шахраїв та видаляти їх із майданчика, щоб захистити інших користувачів.
  • Децентралізований – ще один варіант, де купити криптовалюту. Різниця лише в тому, що такі біржі працюють у «сірій зоні» та не входять до юрисдикції жодної держави. Складна архітектура призводить до того, що інтерфейс стає менш зрозумілим для клієнтів. Такі крипторесурси не зберігають ключі від віртуальних гаманців користувачів. Отже, вони не відповідають за збереження ваших монет. Якщо відбудеться злом або витік даних, то вам не буде до кого звертатися.

При виборі найкращих криптобірж для українців враховувався фактор безпеки, тому до переліку увійшли лише централізовані платформи, які готові відповідати за гроші своїх користувачів та їхні особисті дані. Аргумент на користь CEX-компаній – суворе дотримання закону про протидію відмиванню грошей та фінансуванню тероризму.

Критерії для сайтів для криптотрейдерів

  • Розмір комісії.

Сервіси такого плану заробляють на торгових комісіях, які вони стягують із трейдерів за використання криптоплатформи. Мінімальний розмір комісії, який ви можете зустріти на ринку – 0,1% від угоди. Також прийнятним варіантом вважається збір 0,2%. Зверніть увагу, що є інші види комісій. Наприклад, вам доведеться платити за поповнення балансу у державній валюті – в середньому це 1,5% від суми.

На деяких криптомайданчиках можна зіткнутися з комісійними зборами за введення крипти. Платити треба й за виведення криптовалюти з рахунку, але в цьому випадку комісію встановлює блокчейн, а не сама біржа. Але краще заздалегідь вивчати умови, бо можуть бути й винятки, коли плата знімається двічі: і за транзакцію в блокчейні, і за послуги компанії. Важливо розуміти, що криптобірж, які функціонують без нарахування комісії, немає. Невеликі плати за торгівлю від клієнтів – це те, на чому будується прибутковість платформи.

  • Простота та доступність реєстрації в Україні.

Якщо ми говоримо про сервіси, які є доступними в нашій країні, то тут важливими є кілька параметрів: підтримка українських номерів для реєстрації акаунту, можливість верифікації за українськими документами, наявність у списку фіатних валют гривні або швидка конвертація в іншу валюту при оплаті банківською карткою. Важливим критерієм є підтримка української локалізації інтерфейсу, щоб сайт та всі його складові були зрозумілими для клієнтів з України. Орієнтир на українських користувачів пов'язаний із тим, що саме наша країна входить до п'ятірки лідерів із використання криптовалют.

  • Введення та виведення коштів.

Зручність ресурсу можна оцінити з погляду поповнення депозиту та виведення грошей: чим це простіше зробити, тим комфортніше працювати з сервісом. У рейтингу зібрані криптомайданчики, які дозволяють відкрити депозит у фіаті та/або надають можливість купити криптовалюту в Україні з оплатою банківською карткою.

Особлива увага у фінансових операціях приділяється розміру комісії. Якщо порівнювати великі та затребувані криптокомпанії, то переважно вони виставляють однакові умови щодо зборів. Як виняток можна назвати криптобіржу з українським корінням WhiteBIT, у якої поповнення балансу карткою monobank передбачає нульову комісію. Інші платформи стягують за це 1,5% від суми.

Додаткові важливі аспекти

  • Безпека та захист криптоактивів.

До ТОП входять лише ті криптосайти, які здатні надійно захистити крипту на балансах користувачів. Частина компаній має власні страхові фонди, що є їх гарантією на випадок злому, адже за такої ситуації вони зможуть повернути в повному обсязі вкрадені кошти. CEX-криптобіржі використовують холодний гаманець для зберігання криптомонет. А це означає, що вони розміщуються на автономних пристроях, які відключені від інтернету. Оскільки це не системи хмарного зберігання, а фізичні носії, то зламати та викрасти дані просто неможливо.

На гарячому типі гаманців залишають не більше 4-5% від загального обсягу криптоактивів. Істотну роль відіграє захист персональних даних. Сучасні майданчики для підвищення безпеки акаунту пропонують двофакторну автентифікацію, шифрування даних, що передаються, антифішингові системи.

  • Фіат.

Під цим поняттям розуміють державні валюти. Їхня підтримка потрібна для того, щоб виконувати поповнення депозиту або швидко купувати бажані криптомонети з оплатою банківською карткою. Хоча частина власників коінів та токенів відмовляються від роботи з банківськими системами, все ж більшість людей застосовують фіат як платіжний інструмент. Це особливо актуально для новачків, тому що фіатні гроші допоможуть швидко та зручно купити потрібні активи. Топові біржі, які будуть представлені в рейтингу, підтримують фіатні валюти, тільки не на всіх доступний прийом гривні.

  • Обсяг торгів та відвідуваність.

Саме ці характеристики значною мірою говорять про надійність та репутацію криптоплатформи. Чим вище показники, тим важливішою біржа вважається на криптовалютному ринку. Великі криптокомпанії привабливі тим, що на них реалізовано розширений функціонал та запропоновано більше різноманітних криптовалют. Щоб підтримувати попит на послуги та конкурувати з іншими криптобіржами, доводиться постійно додавати нові сервіси, залучати клієнтів цікавими фінансовими продуктами.

Що ще важливо враховувати під час вибору біржі криптовалют?

  • Коефіцієнт ліквідності.

Високий показник ліквідності вказує на те, що тут ви зможете провести операцію з потрібним активом в бажаному обсязі. Зрозуміти скільки угод закривається на майданчику можна, якщо подивитися обсяг торгів. На цей коефіцієнт особливо важливо звертати увагу криптотрейдерам, оскільки велика ліквідність свідчить про попит на ту чи іншу крипту.

  • Мобільний додаток.

Щоб швидко реагувати на будь-які зміни ринку, важливо мати під рукою сайти для купівлі та продажу криптовалют. Тому мобільний додаток у такому випадку може стати вирішальним моментом для закриття вигідної угоди. Щоб досягти хороших результатів, додаток повинен відповідати низці вимог: підтримка сервісів та функцій, які є і на сайті, швидке реагування, навіть за слабкого інтернету, наявність повноцінних торгових інструментів та ринкових графіків. В ідеалі також мати можливість настроювати опції та віджети. Всі ці аспекти можуть значно спростити вашу діяльність.

  • Широкий функціонал.

Визначаючись, як купити криптовалюту та на якому криптомайданчику, важливо розуміти, що спотовий ринок – це мінімум, який вже доступний на всіх біржах. Сьогодні трейдери та інвестори можуть розраховувати на більш розширений набір інструментів та можливостей. Наприклад, це може бути ф'ючерсна та маржинальна торгівля, P2P-розділ, стоп-лосс для захисту від грошових втрат, способи пасивного прибутку, оповіщення, що настроюються, та ін. Лідери крипторинка готові запропонувати великий перелік функцій та послуг.

  • Репутація та відгуки.

Саме відгуки інших учасників криптоіндустрії дають змогу розуміти особливості криптобірж, про які не пишуть на їхніх сайтах. Звичайно, компанії, про які є виключно гарні відгуки, повинна викликати у вас настороженість. Завжди є незадоволені клієнти, і це нормально. Негативні погляди допоможуть вам зрозуміти слабкі місця сервісу, за рахунок чого ви ще до початку роботи зможете оцінити, чи підійде такий ресурс для ваших цілей та задач.

Нижче ви зможете ознайомитись з кількома популярними в Україні криптовалютними біржами, які відповідають найвищим вимогам та пропонують оптимальні умови для новачків та досвідчених трейдерів.

WhiteBIT

Це українська криптобіржа централізованої архітектури, яка на сьогодні є однією із найбільших у Європі. Українці обирають її за максимальну зручність та підтримку фіатного депозиту у гривнях. Швидко верифікуватися на криптосайті можна через додаток Дія. Доступ відкритий до 270+ активів, 350+ торгових пар, 10+ фіату. Середній добовий обсяг торгів становить 2,5 млрд. дол. Крім спотової торгівлі, також є маржинальна та ф'ючерсна. Якщо ви тільки починаєте свій шлях у криптосфері, то можна спочатку скористатися демо-рахунком. Для пасивного заробітку тут реалізовано лендинг криптовалют, незабаром також стане доступним стейкінг. Переваги WhiteBIT:

  • Зрозумілий та простий інтерфейс.
  • Підтримка сайту українською мовою.
  • Повнофункціональний додаток.
  • Низькі комісії – 0,1%.
  • P2P-торгівля.
  • Власний токен WBT, який вигідно утримувати.

Серед мінусів можна відзначити обов'язкову верифікацію, але цей пункт робить крипторесурс безпечним та захищеним від шахраїв.

Binance

Це лідер у всьому світі щодо надання криптовалютних послуг. Binance постійно розвивається, що робить криптомайданчик придатним і для новачків, і для професіоналів. Тут ви знайдете широкий перелік криптовалют, серед яких є і Біткоїн, Ефіріум, Лайткоїн та ін. Трейдери можуть розраховувати не лише на спотову, а й на маржинальну торгівлю, ф'ючерси. Особливості Binance:

  • Це одна з найрізноманітніших платформ для торгівлі криптою із підтримкою великої кількості активів.
  • Низькі комісії, які стають ще приємнішими, якщо використовувати нативний токен біржі Binance Coin (BNB).
  • Хороша безпека, яка виражається багатофакторною автентифікацією, криптографічним зберіганням грошей та системою захисту від злому. Саме на безпеку криптокомпанія робить основний акцент.
  • Підтримка API, що дає розробникам можливість створювати додатки та торгових роботів для автоматизації торгівлі.
  • Binance Launchpad. Це можливість для користувачів ставати учасниками публічного продажу токенів на початковому етапі розвитку криптопроєкту. Як результат – перед вами відкритий доступ до перспективних монет за малі гроші.

ByBit

Це криптовалютний сервіс австралійського походження, який входить до світових лідерів завдяки грошовому обігу. За добу обсяг угод становить понад 400 млн., причому загальний обсяг фондів – 3 млрд. дол. Щоденна кількість відвідувачів сягає 3 млн. осіб. Тут ви знайдете не тільки різноманітність торгових пар, але й всі популярні види угод – спот, маржа, ф'ючерси. Клієнти обирають ByBit за зручність та простоту інтерфейсу, українську локалізацію серед багатьох міжнародних мов, навчальний контент для новачків. Комісії – низькі та становлять до 0,1%.

І якщо з вибором криптовалюти проблем не виникне, то фіатних валют тут у рази менше. Для тих, хто готовий працювати із основними світовими валютами, ця платформа підійде. Верифікація – за бажанням. Серед мінусів варто згадати відсутність виведення фіату на карти.

Huobi

Це одна з перших криптобірж, яка представлена на ринку ще з 2013 року. Це говорить про її високий рівень безпеки, тому деякі користувачі зберігають свої активи на криптогаманцях самої компанії. Оборот на добу – понад $400 млн., обсяг ресурсів сягає позначки 2,5 млрд. Для проведення угод ви можете вибирати цифрові монети з великого переліку можливих – понад 600, що є одним із найкращих показників. На Huobi ви зможете вести спотову торгівлю, здійснювати операції з кредитним плечем або криптоф'ючерсами. Єдине – це те, що тут відсутні операції з NFT.

Сайт привабливий з погляду інтуітивності інтерфейсу та перекладу популярними світовими мовами. Українська локалізація є у списку доступних, але вона не найякісніша. За операції доведеться сплатити комісію до 0,2% від суми. Серед величезного списку фіатних валют ви також знайдете гривні. Крім внутрішньобіржових угод, можна скористатися P2P-обміном, який також є актуальним і для виведення грошей. Для тих, хто хоче постійно стежити за змінами на ринку та швидко реагувати на них, запропоновано мобільний додаток.

Crypto.com

На крипторинці Crypto.com існує з 2016 року, але лише у 2019-му компанія сформувалася як повноцінна криптобіржа. Оборот торгів за добу – понад $70 млн., обсяг активів – $2 млрд. Для операцій ви можете вибирати крипту з 250 можливих, додатково є можливість використовувати фіатні гроші. Виходячи з виду угоди, комісії можуть доходити до 0,2%. Сайт зрозумілий, але не ідеальний. Більш зручне рішення – мобільний додаток. Інтерфейс перекладено 14 світовими мовами, проте української серед них немає, тільки російська.

Crypto.com краще підійде професіоналам, оскільки новачки можуть заплутатися тут. При цьому біржа має високий показник безпеки: фінанси клієнтів зберігаються на холодних гаманцях та банківських рахунках, що гарантує їх захист від шахраїв. Верифікація є обов'язковою.

KUNA

Це українська біржа криптовалют, що підтримує і підприємців, і звичайних трейдерів. За словами розробників, цей ресурс – просте рішення для купівлі та продажу криптоактивів у Східній Європі. Ключові особливості:

  • Добовий обсяг торгів – трохи більше $2 млн.
  • Поповнення та виведення коштів у UAH через карти українських банків (Visa/Mastercard), UAX, KUNA Code, мобільний рахунок. Крім того, можна вносити готівку.
  • Комісійний збір за введення та виведення грошей – 0-3,5%.
  • Купувати крипту можна безпосередньо з банківської картки.

Серед примітних характеристик можна відзначити, що це українська криптоплатформа, яка отримала сертифікат GDPR. Що ще може запропонувати майданчик: телеграм-бот, покупка з карти без реєстрації, нативний токен KUN, система преміум-акаунтів.

Які існують види торгівлі на біржах?

Кожен сервіс пропонує різноманітні можливості для трейдингу. Проте торгові операції на крипторесурсах можна звести до чотирьох основних форматів:

  1. Спот. Це звичайний обмін крипти всередині платформи. Одні користувачі створюють ордери, які потрапляють до книги заявок, а інші відгукуються на них. Це дозволяє автоматизувати процес взаємодії продавців та покупців.
  2. Маржинальна торгівля. Передбачає підключення до операцій кредитного плеча. Іншими словами, вам стають доступними угоди на більші суми, ніж у вас є грошей на рахунку. Але за підсумками ви можете як більше заробити, так і більше втратити. Ризики також зростають.
  3. Торгівля деривативами – ф'ючерси, опціони, СВОП та ін. Всі ці контракти дозволяють трейдерам використовувати альтернативні рішення для заробітку та хеджування ризиків.
  4. P2P. Це децентралізовані майданчики, де обмін відбувається безпосередньо між користувачами без підключення до процесу посередників. Ви можете як самі створювати оголошення з обміну криптовалют, так і відповідати на вже опубліковані.

Як розпочати торгувати на криптовалютній біржі?

Орієнтуючись на рейтинг популярних криптовалютних компаній, ви можете вибрати для себе українську криптобіржу чи світового рівню. Головне, щоб вона відповідала вашим індивідуальним вимогам та можливостям. Після того як майданчик підібраний, вам доведеться пройти кілька простих кроків:

  • Ознайомтеся з навчальними матеріалами від криптосервісу. Таким чином, ви зможете розібратися в основних принципах та правилах роботи на крипторинку.
  • Пройдіть реєстрацію та верифікацію, щоб почати працювати з ресурсом. Існують і такі біржі, на яких ці процедури займають лише кілька хвилин.
  • Поповніть баланс. Для цього доступні різні способи, серед яких ви також можете визначити для себе варіант виведення коштів.
  • Переходьте до торгових операцій, дотримуючись своєї торгової стратегії.

Прибутковість залежить від того, який криптопроєкт ви обрали для роботи на ринку. Однак це лише один параметр. Щоб отримувати хороший прибуток, важливо оцінювати перспективи з усіх ракурсів, включаючи проведення технічного та фундаментального аналізу.

Коментар
14/10/2024 Неділя
13.10.2024
12.10.2024
13:02
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром