стрічка

Що відзначаємо, які традиції, і кого вітаємо 27 травня

27 Травня 2020, 08:25
1038

Доброго ранку, дорогі читачі!

27 травня День ангела відзначають: Микита, Максим, Петро.

Сидір Огірочник, Сидор Бокогрій

27 травня в народному календарі називається днем ​​Сидора Огірочника. Саме в цей день раніше висаджували огірки на грядку. Вважалося, якщо весь день простоїть ясний, то вони будуть добре рости, і урожай видасться чудовий. Вважалося, що після Сидора припиняють дути холодні вітри. Головна прикмета дня: якщо на Сидора дме північний вітер – літо буде холодним.

Історія:

Мученик Ісидор народився у III столітті в Олександрії. Пізніше переїхав на острів Хіос. Служив в полку Римської імперії. Як істинний християнин, був лагідним чоловіком і вів благочестивий спосіб життя. За наказом імператора Декія православних людей змушували поклонятися язичницьким божествам. Ісидор уникав подібних дій, і на нього донесли воєначальникові Нумерію. Його заарештували і катували. Під час тортур Ісидор радісно прославляв Ісуса. Розгніваний воєначальник наказав відрізати йому язика. Але він продовжував так же виразно вимовляти слова, а Нумерій втратив мову. Після цього Ісидора обезголовили і кинули його тіло за міською стіною. Це трапилося в 251 році. Останки мученика таємно поховали християни.

Ісидор Твердослов походив з багатої католицької сім’ї, яка проживала в Німеччині. Він роздав свою спадщину і відправився подорожувати по світу. Відвідав Русь, прийняв православ’я і зупинився в Ростові, в хиткій халупі з гілок. Вдень він проводив на вулицях міста, а ночами повертався в оселю і молився. За подвиг в ім’я Христа Ісидор удостоївся дару передбачення і чудотворення. Через час його стали шанобливо називати Твердословом, тому що його слово було твердим. Те, що він говорив, неодмінно збувалося. У 1474 році блаженний Ісидор відчув швидку смерть. Він пішов у свій дім, де тихо помер в повній самоті. У момент його смерті по місту розлився дивний аромат.

Звичаї на 27 травня — Сидоров день:

Про те, що огірки сьогодні висаджують у грунт, ми вже сказали. А про те, чи буде урожай багатим дізнаються ось як: на ніч вивішують на вулицю звичайну суху ганчірку. Якщо на ранок вона буде мокрій від роси, то урожай буде багатим.

Але головне те, що сьогодні сама матінка-земля допоможе людині принести в свій будинок, свою сім’ю достаток і багатство. Для того, щоб це зробити, потрібно піти у зарості і знайти там лопухи. Лопух потрібно вибирати торішній, вже засохла. З нього потрібно зібрати насіння. Потім їх кидають за спину через ліве плече, при цьому вимовляючи «Багатство і достаток мені і моїй родині, як насіння матінці-землі». Цей обряд незабаром принесе прибуток і добробут у дім.

Прикмети на 27 травня кажуть, що дівчата і жінки сьогодні можуть повернути молодість або зберегти її, якщо ще молоді. А також придбати красу і свіжість. Тому, коли жінка сьогодні вперше за день побачить ластівку, вона повинна одразу ж прийти додому і вмитися звичайним молоком. При цьому потрібно уявляти, як до шкірі обличчя повертається молодість, а риси стають красивими і привабливими.

Традиції та обряди:

У цей день висаджують розсаду огірків у відкритий грунт. Зустрічають стрижів і ластівок — провісників справжнього тепла. Читають замовляння на багатство.

Народні прикмети на 27 травня були такими:

– Якщо стрижі повернуться, то до кінця місяця буде тепло;
– Якщо погода в цей день холодна, теплого літа не чекай;
– Якщо співає перепел старанно – ясно буде цілий день;
– Якщо на тлі червоної зорі з’явилися розпливчасті хмари – до можливого дощу;
– Якщо листя кленів вранці липкі – ввечері буде погана погода.

Події в цей день:

1753 — завершене будівництво Андріївської церкви в Києві.
1821 — заснована Миколаївська астрономічна обсерваторія.
1895 — англійський винахідник Бірт Акрес запатентував кінопроектор.
1900 — на парламентських виборах у Бельгії вперше у світі була випробувана система пропорційного представництва.
1916 — президент США Вудро Вільсон закликав після Першої світової війни створити Лігу Націй.
1921 — Афганістан оголосив про свою незалежність.
1926 — в штаті Міссурі споруджено пам’ятник Гекльберрі Фіну й Тому Соєру.
1930 — Річард Дрю запатентував «прозору целофанову липку стрічку» — скотч. Новинку спочатку використовували для захисту скла автомашини під час фарбування кузова.
1933 — відбулася прем’єра мультфільму Волта Діснея «Три поросяти».
1934 — в СРСР введено звання «заслужений майстер спорту».
1937 — у Сан-Франциско урочисто відкрився міст над протокою Золоті Ворота — один із найкрасивіших у світі.
1944 — в Парижі відбулася прем’єра спектаклю Жана-Поля Сартра «Виходу немає»
1950 — теледебют Френка Синатри на каналі «NBC». Він виступав разом з коміком Бобом Гоупом
1973 — СРСР приєднався до Всесвітньої конвенції з авторського права, ухваленої в Женеві 1952 р.
1977 — затвердили останній варіант Державного гімну СРСР, що проіснував до розпаду Союзу (1991).
1988 — в СРСР прийняли закон про кооперацію.
1993 — набрала чинності поправка до Кримінального кодексу РФ, що скасовує кримінальне покарання за добровільні гомосексуальні стосунки між повнолітніми людьми.
1994 — Олександр Солженіцин повернувся в Росію через 20 років після вигнання.
2002 — музикант Алан Паркер став лицарем і може додавати до свого імені приставку «сер».
2009 — на базі Національного авіаційного університету створено Інститут Аеронавігації.
2015 — прокуратури Швейцарії та США арештували 7 вищих посадовців ФІФА та загалом 14 осіб — по звинуваченню у корупції, рекеті, шахрайстві та відмиванні грошей

Коментар
25/04/2024 Середа
24.04.2024