Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

День вишиванки: події і свята 21 травня

08:31 21.05.2020
159

Доброго ранку, дорогі читачі!

У четвер, 21 травня, у календарі міжнародних, національних та всеукраїнських дат і свят – День вишиванки, який відзначається щороку у третій четвер травня і покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

День ангела відзначають: Арсеній, Іван, Станіслав.

21 травня – Івана (Іоанна) Богослова

Саме 21 травня православна церква відзначає день пам’яті Іоанна Богослова. Це свято вважається одним з найзагадковіших в православному календарі.

Церква назвала Івана «Богословом» за божественні одкровення, які він приніс в світ. В іконографії євангеліст зображений глибоким, скромним, величним і духовним старцем з ніжними рисами обличчя і добрим поглядом. В очах Івана можна побачити безліч невимовних пророцтв. Православні християни свято шанують як ікону, так і діяння Божого угодника, завдяки яким він набув слави у всьому світі.

Хто такий Іоанн Богослов

Власне, 21 травня, Іоанн Богослов, переваливши за столітній вік, зібрав навколо себе своїх учнів, забрався в ними ж могилу і наказав засипати себе землею. Трохи незвичайне рішення для святого мудреця. Учні не посміли ослухатися, так що прохання свого вчителя виконали. А коли буквально через кілька днів «здоровий глузд» переміг, з’ясувалося, що могила порожня.

Ось тільки кожен рік, 21 травня, з могили виступає невелика цівка дивного праху, який, за чутками, чудово зцілює хвороби. Життя в Івана було дуже насиченим. Як мінімум, йому вдалося пережити тортури, які чисто теоретично пережити було не можна, наприклад – варіння живцем у киплячій олії. Так що влада просто заслала його на віддалений острів, але проповідувати більше не заважали.

Саме на острові Патмос і було створено вкрай неоднозначне християнський літературний твір – «Одкровення Іоанна Богослова», що стосується обставин кінця світу і подій, що йому передують. І найголовніше. Іоанн Богослов – абсолютно реальна історична особистість, чиї діяння засвідчені сучасниками і записані в хроніках. Датування хронік підтверджує, що вони були створені в кінці першого століття нашої ери.

Традиції на Іоана Богослова:

21 травня пекли пироги, які не їли, а виносили за село і роздавали перехожим. Перед цим молилися, щоб зустріти хорошу людину, з якою можна було б розділити трудовий хліб.

Вважалося поганим знаком 21 травня не зустріти перехожого, і в цьому випадку, щоб не накликати біду, згодовували пиріг птахам.

Ще однією турботою в цей день в багатьох місцевостях була посадка огірків. Вважали, що посіяні на Івана довгого, вони обов’язково виростуть довгими.

21 травня спостерігали за веселкою. Побачити веселку вранці – до дощу, ввечері – до погожого дня. Побачити три веселки – до вітру.

Православні християни вірять, що молитва до Іоанна Богослова може врятувати від отруєння, адже коли його хотів отруїти римський імператор, на апостола отрута не подіяла і він залишився цілий і неушкоджений.

До святого апостола Іоанна Богослова, якого також називають «апостолом любові», звертаються з молитвами про подружнє щастя. Вважається, що молитва, звернена до Іоанна Богослова, зцілює від хвороб.

Євангеліст Іоан також є покровителем школярів і студентів, які просять його про допомогу перед іспитами.

Повір`я:

За звичаєм, в Іванов день жебраки і мандрівники вклонялися орної смузі і заходили в селянські будинки. Господині пригощали гостей пшеничним пирогом, а вони бажали їй добрих сходів. Вірили, що велика кількість пшеничних пирогів в цей день забезпечить хороший урожай хліба, якого вистачить на весь рік і з якого в наступному році на Івана пшеничника знову вийде спекти пироги і пригостити ними жебраків і мандрівників.

Народні прикмети на 21 травня:

Погожий день – влітку грибів трохи буде
Дощовий день – прикмета того, що виростуть гриби
Рясно цвіте черемха – літо буде мокре
Місяць 21 травня вкритий серпанком – скоро погода погіршиться
Як тільки листя дуба розпускалися – можна сіяти теплолюбні культури, оскільки грунт вже прогрівається добре
Якщо зорати землю під час останньої чверті повного місяця, то поле буде чистим і без бур’янів
Черемха 21 травня цвіте – пора сіяти пшеницю Небо ввечері забарвлюється в червоний колір – погода найближчими днями буде хорошою.
Якщо ж небо червоне вранці – буде дощ Хмари 21 травня пливуть вгору – буде ясний день, і навпаки.
Хмари в одну купу збиваються – чекай негоди
Що перше зацвіте – трава або пшениця, той врожай буде багатим.
Що необхідно зробити в день пам’яті Івана Богослова

Церковнослужителі дають повчання всім християнам, які свято вірять в Господа і його земних послідовників, відвідати 21 числа храм Божий, щоб віддати данину поваги апостолу, вознести молитви і знайти заступництво небесних заступників, яким для багатьох людей є Івана Богослов.

День пам’яті обов’язково потрібно проводити за благами діяннями. Якщо немає можливості відвідати церкву і здійснити таїнство Причастя, то необхідно помолитись вдома. Пам’ятайте, що молитви, звернені до святого, повинні бути змістовними і йти від самого серця.

Що забороняється робити 21 травня

День, присвячений спогадам про життя і діяння Івана Богослова, – це не двонадесяте свято, тому особливих заборон в їжі немає. Але все ж бажано утриматися від надмірностей, aлкoгольної продукції та м’ясних виробів.

Це духовний день, а значить, головним завданням є рятування дyші від гніву, скверни, вад та інших негативних якостей, які Іван протягом свого земного шляху усіма силами намагався викорінити в людях.

Не можна лихословити, провокувати сварки, виступати ініціатором конфліктів, брехати. 21 травня важливо принести покаяння Господу і всім його послушникам, адже саме цьому вчив Христос і його святі послідовники.

Цей день в історії:

1502 — Іспанський мореплавець Жуан да Нова, що перебував на службі у португальців, відкрив острів Святої Єлени в Південній Атлантиці
1503 — Христофор Колумб відкрив Кайманові Острови
1809 — Під Асперном поблизу Відня Наполеон зазнав першої у своєму житті поразки на полі битви від австрійського ерцгерцога Карла.
1831 — У Харкові побачив світ перший в Україні альманах — «Український_альманах».
1840 — Нова Зеландія проголошена британською колонією
1864 — після закінчення російсько-кавказької війни почалася масова депортація і винищення черкесів, геноцид черкеського народу.
1892 — У Мілані здійснено постановку опери «Паяци» Руджеро Леонкавалло
1900 — Росія анексувала територію 64 сіл Маньчжурії на схід від Амуру
1904 — У Парижі заснована Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА)
1916 — У Великій Британії вперше в світовій практиці введено «літній» час
1918 — У Києві представники різних партій сформували Український національно-державний союз
1918 — Створено Всеукраїнську раду профспілок.
1919 — В Україні більшовики націоналізували всі річні та морські корабельні підприємства.
1928 — Волт Дисней отримав патент на монопольне використання образа Міккі Мауса.
1929 — ухвала РНК СРСР про ознаки куркульського господарства
1937 — почала роботу перша експедиція, що дрейфувала, під назвою «Північний полюс»
1944 — На плебісциті в Ісландії жителі підтримали рішення парламенту про відділення від Данії, 17 червня була проголошена республіка
1968 — Зник безвісти американський атомний підводний човен «Scorpion» з 99-ма членами екіпажу
1991 — Відставка президента Ефіопії Менгісту Хайле Маріама і його втеча з країни.
1992 — Кримський парламент скасував референдум про незалежність Криму, який планували на серпень.
2000 — На референдумі у Швейцарії більшість мешканців проголосували за розширення відносин з Євросоюзом.
2006 — На референдумі населення Чорногорії проголосувало за незалежність від Сербії.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
31 травня
Вчора
29.05.2020
28.05.2020
27.05.2020
26.05.2020
25.05.2020
24.05.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю