Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

День вишиванки: події і свята 21 травня

08:31 21.05.2020
501

Доброго ранку, дорогі читачі!

У четвер, 21 травня, у календарі міжнародних, національних та всеукраїнських дат і свят – День вишиванки, який відзначається щороку у третій четвер травня і покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

День ангела відзначають: Арсеній, Іван, Станіслав.

21 травня – Івана (Іоанна) Богослова

Саме 21 травня православна церква відзначає день пам’яті Іоанна Богослова. Це свято вважається одним з найзагадковіших в православному календарі.

Церква назвала Івана «Богословом» за божественні одкровення, які він приніс в світ. В іконографії євангеліст зображений глибоким, скромним, величним і духовним старцем з ніжними рисами обличчя і добрим поглядом. В очах Івана можна побачити безліч невимовних пророцтв. Православні християни свято шанують як ікону, так і діяння Божого угодника, завдяки яким він набув слави у всьому світі.

Хто такий Іоанн Богослов

Власне, 21 травня, Іоанн Богослов, переваливши за столітній вік, зібрав навколо себе своїх учнів, забрався в ними ж могилу і наказав засипати себе землею. Трохи незвичайне рішення для святого мудреця. Учні не посміли ослухатися, так що прохання свого вчителя виконали. А коли буквально через кілька днів «здоровий глузд» переміг, з’ясувалося, що могила порожня.

Ось тільки кожен рік, 21 травня, з могили виступає невелика цівка дивного праху, який, за чутками, чудово зцілює хвороби. Життя в Івана було дуже насиченим. Як мінімум, йому вдалося пережити тортури, які чисто теоретично пережити було не можна, наприклад – варіння живцем у киплячій олії. Так що влада просто заслала його на віддалений острів, але проповідувати більше не заважали.

Саме на острові Патмос і було створено вкрай неоднозначне християнський літературний твір – «Одкровення Іоанна Богослова», що стосується обставин кінця світу і подій, що йому передують. І найголовніше. Іоанн Богослов – абсолютно реальна історична особистість, чиї діяння засвідчені сучасниками і записані в хроніках. Датування хронік підтверджує, що вони були створені в кінці першого століття нашої ери.

Традиції на Іоана Богослова:

21 травня пекли пироги, які не їли, а виносили за село і роздавали перехожим. Перед цим молилися, щоб зустріти хорошу людину, з якою можна було б розділити трудовий хліб.

Вважалося поганим знаком 21 травня не зустріти перехожого, і в цьому випадку, щоб не накликати біду, згодовували пиріг птахам.

Ще однією турботою в цей день в багатьох місцевостях була посадка огірків. Вважали, що посіяні на Івана довгого, вони обов’язково виростуть довгими.

21 травня спостерігали за веселкою. Побачити веселку вранці – до дощу, ввечері – до погожого дня. Побачити три веселки – до вітру.

Православні християни вірять, що молитва до Іоанна Богослова може врятувати від отруєння, адже коли його хотів отруїти римський імператор, на апостола отрута не подіяла і він залишився цілий і неушкоджений.

До святого апостола Іоанна Богослова, якого також називають «апостолом любові», звертаються з молитвами про подружнє щастя. Вважається, що молитва, звернена до Іоанна Богослова, зцілює від хвороб.

Євангеліст Іоан також є покровителем школярів і студентів, які просять його про допомогу перед іспитами.

Повір`я:

За звичаєм, в Іванов день жебраки і мандрівники вклонялися орної смузі і заходили в селянські будинки. Господині пригощали гостей пшеничним пирогом, а вони бажали їй добрих сходів. Вірили, що велика кількість пшеничних пирогів в цей день забезпечить хороший урожай хліба, якого вистачить на весь рік і з якого в наступному році на Івана пшеничника знову вийде спекти пироги і пригостити ними жебраків і мандрівників.

Народні прикмети на 21 травня:

Погожий день – влітку грибів трохи буде
Дощовий день – прикмета того, що виростуть гриби
Рясно цвіте черемха – літо буде мокре
Місяць 21 травня вкритий серпанком – скоро погода погіршиться
Як тільки листя дуба розпускалися – можна сіяти теплолюбні культури, оскільки грунт вже прогрівається добре
Якщо зорати землю під час останньої чверті повного місяця, то поле буде чистим і без бур’янів
Черемха 21 травня цвіте – пора сіяти пшеницю Небо ввечері забарвлюється в червоний колір – погода найближчими днями буде хорошою.
Якщо ж небо червоне вранці – буде дощ Хмари 21 травня пливуть вгору – буде ясний день, і навпаки.
Хмари в одну купу збиваються – чекай негоди
Що перше зацвіте – трава або пшениця, той врожай буде багатим.
Що необхідно зробити в день пам’яті Івана Богослова

Церковнослужителі дають повчання всім християнам, які свято вірять в Господа і його земних послідовників, відвідати 21 числа храм Божий, щоб віддати данину поваги апостолу, вознести молитви і знайти заступництво небесних заступників, яким для багатьох людей є Івана Богослов.

День пам’яті обов’язково потрібно проводити за благами діяннями. Якщо немає можливості відвідати церкву і здійснити таїнство Причастя, то необхідно помолитись вдома. Пам’ятайте, що молитви, звернені до святого, повинні бути змістовними і йти від самого серця.

Що забороняється робити 21 травня

День, присвячений спогадам про життя і діяння Івана Богослова, – це не двонадесяте свято, тому особливих заборон в їжі немає. Але все ж бажано утриматися від надмірностей, aлкoгольної продукції та м’ясних виробів.

Це духовний день, а значить, головним завданням є рятування дyші від гніву, скверни, вад та інших негативних якостей, які Іван протягом свого земного шляху усіма силами намагався викорінити в людях.

Не можна лихословити, провокувати сварки, виступати ініціатором конфліктів, брехати. 21 травня важливо принести покаяння Господу і всім його послушникам, адже саме цьому вчив Христос і його святі послідовники.

Цей день в історії:

1502 — Іспанський мореплавець Жуан да Нова, що перебував на службі у португальців, відкрив острів Святої Єлени в Південній Атлантиці
1503 — Христофор Колумб відкрив Кайманові Острови
1809 — Під Асперном поблизу Відня Наполеон зазнав першої у своєму житті поразки на полі битви від австрійського ерцгерцога Карла.
1831 — У Харкові побачив світ перший в Україні альманах — «Український_альманах».
1840 — Нова Зеландія проголошена британською колонією
1864 — після закінчення російсько-кавказької війни почалася масова депортація і винищення черкесів, геноцид черкеського народу.
1892 — У Мілані здійснено постановку опери «Паяци» Руджеро Леонкавалло
1900 — Росія анексувала територію 64 сіл Маньчжурії на схід від Амуру
1904 — У Парижі заснована Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА)
1916 — У Великій Британії вперше в світовій практиці введено «літній» час
1918 — У Києві представники різних партій сформували Український національно-державний союз
1918 — Створено Всеукраїнську раду профспілок.
1919 — В Україні більшовики націоналізували всі річні та морські корабельні підприємства.
1928 — Волт Дисней отримав патент на монопольне використання образа Міккі Мауса.
1929 — ухвала РНК СРСР про ознаки куркульського господарства
1937 — почала роботу перша експедиція, що дрейфувала, під назвою «Північний полюс»
1944 — На плебісциті в Ісландії жителі підтримали рішення парламенту про відділення від Данії, 17 червня була проголошена республіка
1968 — Зник безвісти американський атомний підводний човен «Scorpion» з 99-ма членами екіпажу
1991 — Відставка президента Ефіопії Менгісту Хайле Маріама і його втеча з країни.
1992 — Кримський парламент скасував референдум про незалежність Криму, який планували на серпень.
2000 — На референдумі у Швейцарії більшість мешканців проголосували за розширення відносин з Євросоюзом.
2006 — На референдумі населення Чорногорії проголосувало за незалежність від Сербії.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
21 січня
Вчора
19.01.2021
18.01.2021
17.01.2021
16.01.2021
15.01.2021
14.01.2021
13.01.2021
12.01.2021
11.01.2021
10.01.2021
08.01.2021
07.01.2021
06.01.2021
05.01.2021
04.01.2021
03.01.2021
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю