Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Відомий рівнянин присвятив документальний фільм матері, родом із Пустомитів

16:16 05.04.2020
524

Відомий рівнянин презентував документальний фільм про трагічну долю матері, родом із Пустомитів Гощанського району.

Про це повідомляє газета 7 днів.

«Життя з тавром «ворог народу» – назва фільму відомого рівненського телеоператора, лауреата і дипломанта міжнародних та всеукраїнських телерадіофестивалів Ярослава Катеринчика. Документальну стрічку митець присвятив своїй матері, вчительці із села Пустомити Гощанського району, Вірі Іванівні Пилипей-Катеринчик.

Жінку осудили на 25 років таборів за описані у власному щоденнику враження після поїздки на схід. Через примху совєтського «емгебівця» розстріляли ні в чому не винних дітей. На прикладі одного скаліченого життя автор розкриває страхіття радянської системи, що ламала мільйони життів.

У фільмі відтворена історія, яку Ярослав Катеринчик записав з вуст матері – вчительки із Західної України. Жінці дивом вдалося вижити після страшного вироку, і вона ще понад 30 років відпрацювала на педагогічній ниві. Часи змінилися, сьогодні описане страхіття видається чимось нереальним.

«Я довгі роки виношував думку про створення такого документального фільму. Бо ще у своїй юності я та мій брат неодноразово відчували на собі відбиток тодішньої тоталітарної системи, відгомін маминого пожиттєвого «тавра». Ця розповідь – данина пам’яті моїй неньці, звичайній сільській вчительці, яка завжди вболівала за Україну. Цей фільм про її непросту долю та додаткові свідчення страшних подій того часу»,– розповів Ярослав Катеринчик.

Фільм складається з чотирьох окремих частин. У них послідовно від першої особи йдеться про трагічне минуле.

Повністю переглянути стрічку можна на ютуб-каналі за покликанням:


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
25 травня
Сьогодні
Вчора
23.05.2020
22.05.2020
21.05.2020
20.05.2020
19.05.2020
18.05.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю