стрічка

Лаврентіїв день: прикмети й день ангела 11 лютого

11 Лютого 2020, 08:12
717

Доброго ранку, дорогі читачі!

11 лютого День ангела святкують: Герасим, Дмитро, Іван, Ігнатій, Костянтин, Лаврентій, Леонтій, Лука, Роман, Федір, Яків.

Лаврентіїв день

У цей день православні віряни вшановують пам’ять преподобного Лаврентія Печерського, єпископа. На Лаврентія спостерігали за місяцем: якщо він ріс — погода цього дня простоїть всю першу половину наступного місяця; якщо ж дата випадала на новий місяць — така погода буде другу половину місяця.

Вважалося, що в цей день відьми влаштовують заломи сухої трави, заметеної снігом. У народі вірили, що такі заломи на порчі — вони робляться, щоб заподіяти господареві зло. Щоб відлякати відьом, потрібно було увіткнути по кутах поля будяк — цієї рослини нечиста сила боїться і ніколи до нього не доторкнеться.

Традиції на Лаврентіїв день 11 лютого

День є пісним, але вживати страви з риби дозволяється. У народі цей день вважався дуже несприятливим. Чомусь саме 11 лютого відбувалися різні дрібні неприємності. Люди говорили про підступи відьом, намагалися відлякати їх від свого житла. Крім того, 11 лютого аналізували природні явища, прикмети і говорили про майбутню погоду.

Вважається, що в цей день на білий світ виходять відьми. Вони приходять на поля і городи, щоб покрити цвіллю рослини і землю, наврочити і знищити людей. Щоб захиститися від нечистої сили, 11 лютого по всьому периметру будинку встромляли гілочки чортополоху. Робили це з самого ранку з настанням світанку.

За прикметами, якщо у цей день дівчина вип’є медовухи, то корови будуть добре доїтися.

Якщо 11 лютого жінка легко вдарить чоловіка по щоці пральною дошкою або деталлю від прядки, то він буде з нею ласкавий і ніжний, не стане зраджувати.

Народні прикмети 

Дим іде коромислом – незабаром настане тепло.
Червоний місяць – чекай поривчастого вітру.
Якщо на 11 лютого випадає молодик, то погода цього дня визначить погоду на весь місяць березень.
Повний місяць – по погоді можна судити про те, якою буде погода у другій половині березня.
У день Лаврентія ліс гуде і шумить – чекайте відлиги.
На вечерю господині зазвичай випікали кулеб’яку – пиріг з капустою. Вважалося, що він принесе щастя сьогодні. Тому, намагалися єсти кулеб’яку а залишки пирога згодовували домашнім тваринам.
 

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

Не можна думати у негативному ключі.
Не йдіть на невиправдані ризики.
Не дозволяйте іншим втягувати вас у суперечки та конфліктні ситуації.

Цей день в історії:

660 до н. е. — згідно з легендою, вождь японських племен Дзімму заснував державу Японія і поклав початок імператорському роду країни.

1809 — Роберт Фултон запатентував пароплав.
1826 — математик Микола Лобачевський публічно повідомив про створення неевклідової геометрії Лобачевського.
1830 — створено Малоросійську комісію з виробництва цукру.
1852 — Микола Гоголь кидає у вогонь рукопис другого тому «Мертвих душ».
1865 — Чарльз Лютвідж Доджсон вигадав собі псевдонім «Льюїс Керрол».
1878 — опубліковано перший щотижневий прогноз погоди (Велика Британія).
1889 — ухвалено конституцію Японії, згідно з якою створено двопалатний парламент, але верховна влада залишилася за імператором.
1894 — загальні збори у Львові започаткували народження першого українського молодіжного спортивного товариства «Сокіл».
1922 — у Торонто (Канада) оголошено про відкриття інсуліну
1929 — між урядом Італії в особі Беніто Муссоліні й Папою Римським Пієм XI були підписані Латеранські угоди, згідно з якими Ватикан був проголошений суверенною державою, що діє на основі теократії
1945 — у Лівадії (Крим) завершилася Ялтинська конференція — вершинна дипломатична зустріч лідерів США, Великої Британії й СРСР з метою вирішення питань закінчення Другої світової війни та повоєнного ладу.
1949 — менору затвердили як герб Ізраїлю.
1950 — ЦК КП(б)У ухвалив постанову про журнал «Дніпро», в якій були трафаретні звинувачення в антинародності, формалізмі тощо.
1953 — прем’єра мультфільму Волта Діснея «Пітер Пен».
1963 — Києві розпочалася конференція з питань культури української мови. Її учасники звернулися до найвищих органів державної влади з вимогою надати українській мові статус державної.
1963 — записали свій перший альбом «Please Please Me».
1964 — «The Beatles» дали свій перший концерт у Вашингтоні.
1965 — одруження Рінго Старра (на весіллі були присутні Джон Леннон і Джордж Гаррісон).
1989 — відбулася установча конференція Товариства української мови імені Тараса Шевченка (тепер — Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка).
1992 — Республіка Ботсвана визнала незалежність України.

Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024