стрічка

Події і свята 11 листопада

11 Листопада 2019, 06:24
Фото ілюстративне 1081
Фото ілюстративне

Доброго ранку, дорогі читачі!

На календарі понеділок, 11 листопада. Понеділки трапляються лише раз на тиждень. Не забудьте, поспішаючи на роботу, розпочати свій початок тижня запашною кавою!

10 листопада День ангела відзначають власники таких імен: Віктор, Філіп, Наум, Кирило, Андрій, Євген, Олексій, Кузьма, Леонід, Павло, Василь, Микола, Іван, Анастасія, Анна, Марія.

11 листопада відзначають свято Анастасії Овечниці і Авраамія Овчара (Вівчарне свято), свята Анастасія допомагає в роботі з вовняною пряжею. Настасья, як її прозвали в народі, піклується про баранів і овець, про овчарів, і про тих, хто з овечої вовни пряде вовняні нитки, валяє валянки, шиє теплий одяг, виготовляє сукно. На новгородських іконах часто святіих Анастасію і Параскеву зображують разом.

11 листопада в південних регіонах закінчували стригти овець. Ще в цей день вирушали до церкви, щоб помолитися заступниці і покровительці вівчарів – святої Анастасії. Вівчарів в цей день пригощали гостинцями, бажали їм міцного здоров’я і довгого життя. Якщо 11 листопада вважався днем вівчарів і пастухів, то 12 листопада вітали рибалок і мисливців.

Також сьогодні відзначають:

Всесвітній день шопінгу

Це свято ще не дуже відоме, але, як тільки люди дізнаються про цю подію, то швидко стають в ряди його прихильників. Все почалося в 2009 році, коли інтернет-майданчик «Alibaba Group» з Піднебесної здійснив маркетинговий хід під назвою «Всесвітній День Шопінгу», провівши на своїх ресурсах (і зокрема в інтернет-магазині AliExpress.com) розпродаж, де знижки в 50% були нормою. 

Приурочене ж це «свято» було до Дня Холостяка, який відзначається в Китаї також 11 листопада. Організатори планували, що ця подія стане щорічним заходом, коли запропонована користувачеві значну знижку, від розміру якої «неможливо відмовитися», перетворить його тим самим у покупця. І не помилилися, дуже швидко до цієї ініціативи приєдналися і інші великі інтернет-майданчики.

Міжнародний день енергозбереження

11 листопада за ініціативою міжнародної екологічної мережі «Шкільний проект з використання ресурсів та енергії» (SPARE) оголошено Днем енергозбереження (International Day of Energy Saving).

День перемир’я

У цей день у всьому світі відзначається День пам’яті загиблих у Першій світовій війні, офіційно відомий як День перемир’я.

Так, 11 листопада 1918 року Компьєнсьтким перемир’ям, що означав капітуляцію Німеччини, коли закінчилася Перша світова війна, яка тривала чотири роки і три місяці. У її вогні загинуло майже 10 мільйонів осіб, близько 22 мільйонів було поранено. Варто відзначити, що за всю історію таких втрат людство не знало. 

Народні прикмети та повір'я:

Якщо 11 листопада господар стада віддячить пастуха, то цілий рік його вівці будуть цілими і неушкодженими.
Перш ніж приступити до стрижки овець, потрібно взяти клаптик вовни і вкласти його в ножиці, щоб задобрити злих духів.
Якщо вовки нишпорять по полях, то буде біда. Можливий неврожай, голод чи війна.
Щоб сім’я була міцною і дружньою, 11 листопада всі її члени повинні зібратися разом.
Якщо дівчина в цей день одягне коралове намисто, то буде щасливою і коханою. А якщо намисто повісити вдома на видному місці, то житло буде захищено від злих духів.
Цей день не варто проводити в компанії малознайомих людей. Можливі сварки на рівному місці.
Дитину одну залишати не можна, інакше трапиться з нею неприємність.

Якщо йде сніг або дощ, то в день Архангела Михайла (21 листопада) буде відлига.
Низько рухаються хмари по небу – до похолодання.
Якщо вночі іній, то днем снігу не буде.
Голуби воркують – значить, погода буде хороша.

Події:
1215 — скликаний найбільший в історії середньовіччя Латеранський Вселенський собор.
1702 — загін запорізьких козаків визволив від облоги Речі Посполитої Білу Церкву.
1790 — у Королівство Великої Британії з Китаю вперше завезені хризантеми.
1830 — проголошена держава Бельгія.
1859 — у світ вийшла поема Тараса Шевченка «Марія».
1917 — український полк, сформований з делегатів III Всеукраїнського військового з’їзду, придушив більшовицьке повстання в Києві.
1918 — близько 5-ї години ранку в штабному вагоні маршала Фоша в Комп’єнському лісі підписане Комп’єнське перемир’я, що означало капітуляцію Німецької імперії і кінець Першої світової війни.
Територія Північної Буковини (більша частина сучасної Чернівецька область) передана до складу Королівства Румунія.
Румунські війська окупували Чернівці.
1925 — вийшла перша пластинка Луї Армстронга.
1930 — запатентований газовий холодильник, винахід Альберта Ейнштейна та Лео Сіларда
1940 — в США випущені перші автомобілі «Джип»
1952 — У Каліфорнії продемонстрована дія першого відеомагнітофона.
1983 — студент Массачусетського університету Фред Коен продемонстрував перший у світі комп’ютерний вірус.
1987 — картина Ван Гога «Іриси» продана за рекордну суму — $53,6 млн.
1990 — набула чинності Міжнародна конвенція про боротьбу проти незаконного обороту наркотичних і психотропних речовин.
1994 — американський мільярдер Білл Ґейтс на аукціоні в Нью-Йорку заплатив $30,8 млн за рукопис Леонардо да Вінчі (рекордна ціна для рукописів).
1999 — у Асамблею Республіки Португалія директор лісабонського зоопарку привів лева і тигра на знак протесту проти слабкого фінансування його установи.

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
23.04.2024