стрічка

Кого вітати 8 жовтня

08 Жовтня 2019, 09:10
555

Доброго ранку, дорогі читачі!

«Вже осінь. А восени не слід залишатися одній. Пережити осінь і так досить важко», – Еріх Марія Ремарк. Тіні в раю
Не залишайтесь самі цієї осені!

8 жовтня День ангела відзначають Афанасій, Герман, Євгеній, Євстафій, Єфросинія, Лаура, Максим, Микола, Павло, Пафм, Пафнутій, Прохор, Роман, Руф, Савініан, Сергій, Татту, Феодосій, Феодулія, Феофіл.

В Україні сьогодні День юриста – професійне свято, установлене «…на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України, Спілки юристів України, Спілки адвокатів України…» згідно з Указом Президента України «Про День юриста» від 16 вересня 1997 року № 1022/97. Вітаємо усіх, хто працює в цій царині!

У церкві 8 жовтня вшановують пам'ять преподобного Сергія Радонезького, якого вважають найбільшим сподвижником Руської землі. Цей святий народився в сім'ї боярина недалеко від Ростова. Після смерті своїх батьків він відправився служити Богу в Хотьковском-Покровський монастир, в якому раніше був і його брат Стефан. Там він пробув недовго, оскільки став прагнути до самоти і разом зі Стефаном заснував на березі річки Кончури пустель. Стефан не витримав аскетичного способу життя і, вирушивши в Московський Богоявленський монастир, став там ігуменом. Сам же святий у 23 роки приймає постриг і отримує ім'я Сергій. Скоро до нього починають приходити ченці, через що створюється житло, перетворена згодом з Троїцько-Сергієву лавру. Її ігуменом став Сергій, який прославився своєю миролюбністю і смиренністю.

Народні прикмети на 8 жовтня

  1. Перший сніг випав 8 жовтня – зима настане 21 листопада на Михайлов день
  2. Перший сніг – сухий, значить, літо наступного року буде теплим і не надто спекотним.
  3. Гарна погода 8 жовтня – такою вона буде ще впродовж трьох тижнів
  4. Яким буде 8 жовтня – таким буде і 8 квітня наступного року
  5. Березове листя ще не опало – прикмета, що сніг випаде нескоро

Цей день в історії:

  • 1085 — у Венеції освячений Собор Святого Марка.
  • 1896 — вперше опублікований індекс Доу-Джонса, що став головним показником ситуації на американських біржах.
  • 1914 — Уперше під час Першої світової війни застосовано бомбардувальну авіацію.
  • 1938 — В Ужгороді створено перший уряд автономного Закарпаття, яке з 30 грудня 1938 р. почало називатися Карпатською Україною.
  • 1941 — вермахт вийшов до Азовського моря. Був зданий Маріуполь. Пі час боїв потрапила в оточення 18-а армія Південного фронту. У полон потрапило понад 100 тисяч червоноармійців.
  • 1942 — У Почаєві підписано Акт про об'єднання Української автокефальної православної церкви та Автономної православної церкви.
  • 1944 — о володівши с. Лавочне Львівської області, червоноармійські війська повністю зайняли тодішню лінію західного кордону УРСР (без Закарпаття, яке до УРСР ввійшло 1945 року) здійснивши повторну окупацію західноукраїнських земель
  • 1945 — інженер зі штату Массачусетс Персі Спенсер запатентував мікрохвильову піч
  • 1961 — У Переяслав-Хмельницькому відкрито монумент на честь 300-річчя возз'єднання України з Росією.
  • 1967 — спецзагін болівійської армії взяв у в полон Ернесто Че Гевару. Наступного дня був розстріляний
  • 1970 — Олександру Солженіцину присуджено Нобелівську премію в галузі літератури.
  • 1977 — Організація Українського визвольного фронту провела в Нью-Йорку мотопохід під гаслом «Проти поневолення України московським комунізмом».
  • 1991 — Верховна Рада України ухвалила закон про громадянство України.
  • 1996 — У Мадриді міністри закордонних справ України та Іспанії підписали Договір про дружбу та співробітництво між двома країнами.
Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024