Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Децентралізація – це одна з основних реформ держави», – Голова Бугринської ОТГ.

14:05 24.05.2019
109

Втілення реформи децентралізації на Рівненщині стартувало ще у 2015 році. Тоді в області утворилося п’ять об’єднаних територіальних громад. У 2016-му на Рівненщині налічувалося 15 ОТГ, за останні два роки утворилося ще 13 ОТГ. А на кінець червня цього року призначили вибори у Степанській, Бугаївській та Малинській ОТГ.

Нині на Рівненщині вже є 35 ОТГ. Загалом має утворитися 66 громад. Але у деяких районах досі немає жодної громади. Пише, Рівне вечірнє.

За словами директора Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслана Сивого, вже декілька разів вносили зміни у перспективний план створення ОТГ в області, тому і ця цифра теж може змінитися.

Ми хочемо, аби на Рівненщині сільські ради об’єднувалися добровільно. Бо ті, які не об’єднаються добровільно, будуть об’єднані у примусовому порядку. Зараз Городище визначається, приєднатися до Рівного чи до Білої Криниці, тому ми чекаємо. Там само чекаємо, доки інші сільські ради зроблять свій вибір. Що стосується приєднання, то багато залежить від активності керівника центру громади. Якщо керівники не ініціюють об’єднання, то нічого не буде. Так, у Корецькому, Острозькому, Здобунівському районах досі немає ОТГ, – зазначив Руслан Сивий.

Голова Бугринської ОТГ, яка була одною перших, що утворилися на Рівненщині, Сергій Пилипчук розповів, що децентралізація – це одна з основних реформ держави. Вона в собі поєднує і медицину, і освіту, і благоустрій. Важливо, що ми продовжили цю реформу, не дали їй зупинитися. Минулого року була створена асоціація ОТГ Рівненщини, в яку на сьогодні входить 31 громада Рівненщини. В питаннях, які не можуть вирішити самостійно, вони мають можливість порадитися або поділитися досвідом з головами інших громад на Рівненщині.

Також у рамках децентралізації на Рівненщині планують створити три райони. Це буде Рівненський, до якого увійде Рівненський, Здолбунівський, Острозький, Корецький, Гощанський, Костопільський райони, Сарненський, який створять з Сарненського, Березнівського, Володимирецького, Дубровицького, Зарічненського і Рокитнівського районів. Та Дубенський, який об’єднає сьогоднішні Дубенський, Радивилівський, Млинівський та Демидівський райони. Влітку це питання будуть обговорювати.

Коментарі
18 червня
Сьогодні
Вчора
16.06.2019
15.06.2019
14.06.2019
13.06.2019
12.06.2019
11.06.2019
10.06.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин