Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Бугрин: фахівці із атомної станції міряли гама-фон

11:00 17.03.2019
459

Під час громадського обговорення перспектив продовження терміну експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС, яке у Гощі, голова Бугринської ОТГ Сергій Пилипчук висловив пропозицію проведення зустрічей з громадськістю та замірів гамма-фону на території сільської ради.

Учасники екологічного прес-туру - спеціалісти цеху радіаційної безпеки, відділу охорони навколишнього середовища, відділу роботи з громадськістю та засобами масової інформації, науковий працівник Нетішинського міського краєзнавчого музею – у місцевій школі-ліцеї Бугрина для учнів провели просвітницькі лекції про діяльність Хмельницької АЕС, контроль довкілля у 30-кілометровій зоні спостереження, історію міста Нетішин.

У заході також взяв участь сільський голова Бугрина Сергій Пилипчук. Він розповів вихованцям навчального закладу про фінансування територіальної громади, яка входить до 30-кілометрової зони спостереження, за рахунок коштів ДП «НАЕК»Енергоатом», що складає один відсоток від вартості електроенергії, виробленої Хмельницькою АЕС.

«Ми запросили до нас представників Хмельницької АЕС, щоб з перших вуст почути про атомну станцію, пересвідчитись у безпечній роботі, екологічній захищеності території спостереження атомної станції»,- сказав голова Бугринської громади.

Після лекційної програми фахівці ХАЕС за допомогою спеціального обладнання провели заміри радіаційного фону на території села. Місцеві учні та учителі дізналися, що радіаційний фон знаходиться на рівні природних фонових значень. Зокрема, середній радіаційний фон на території села Бугрин склав 11 мкР/год.

Представники відділу охорони навколишнього середовища ХАЕС взяли проби води з річки Горинь, місцевого водопроводу, однієї із сільських криниць та джерела. За словами заступника начальника відділу охорони навколишнього середовища ВП ХАЕС Олександра Голода, взяті проби будуть використані для проведення хімічного аналізу на кальцій, магній, натрій, калій; визначатиметься вміст сульфатів, хлоридів, нітратів; перманентна окислюваність, а також водневий показник. Еколого–хімічна лабораторія, яка входить до складу відділу охорони навколишнього середовища, атестована та має відповідний сертифікат на цей вид діяльності. Детальний аналіз відповідних проб буде направлено офіційним листом до Бугринської сільської ради.

У ході участі у екологічному прес-турі представники Хмельницької АЕС мали можливість ознайомитись із ботанічними пам’ятками на території Бугринської сільради – найстарішої в Україні тополі, вік якої сягає 430 років та 350- річного дуба. Це свідчить про нормальну екологічну обстановку у регіоні.

Під час проведення прес-туру начальник відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Хмельницької АЕС Тетяна Лиситчук сказала, що подібні виїзні зустрічі із представниками територіальних громад на території зони спостереження ХАЕС будуть практикуватись і на далі. Це допомагає поширювати достовірну інформацію про роботу найбільшого підприємства у нашому регіоні – Хмельницької АЕС.

Загрузка...
Коментарі
18 жовтня
Вчора
16.10.2019
15.10.2019
14.10.2019
13.10.2019
12.10.2019
11.10.2019
10.10.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин