Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Вибори 2019: як гощанцям проголосувати вдома

12:00 14.03.2019
202

Організація виборів Президента регулюється статтями закону, які визначають, що проголосувати за місцем перебування можуть люди, які постійно нездатні пересуватися самостійно та люди, які тимчасово не можуть пересуватися.

Для таких виборців законодавство передбачає особливі можливості, аби вони все ж могли реалізувати своє право голосу, передає інформаційне агентство «Вчасно».

Процедура включення до списку тих, хто голосує за місцем перебування, включає подання копії паспорту, заяви, написаної від руки, до місцевої виборчої комісії та додавання до неї довідки з медустанови, яка підтверджує постійну або тимчасову нездатність до пересування.

Документи можна принести самостійно або передати через когось.

Подивитися список виборчих комісій на Донеччині та Луганщині можна за посиланням.

Також при включенні виборця до списку тих, хто голосує за місцем перебування, члени дільничної виборчої комісії зобов'язані перевірити факт тимчасової нездатності особи пересуватися самостійно. У разі, якщо це не підтвердиться, комісія відмовить у візиті під час виборів і доведеться йти самостійно.

31 березня до виборця, заяву якого зареєстрували як такого, що голосує вдома, прибувають члени дільничного виборчкому з бюлетенями та опечатаною або опломбованою виборчою урною. З ними можуть також перебувати офіційні спостерігачі, довірені кандидати або навіть самі кандидати в президенти.

Виборець чи члени його сім'ї не можуть відмовити виборчій комісії у присутності, інакше проголосувати не вдасться. Однак конкретно голосувати, ставити галочку в бюлетені виборець все ж повинен в окремому приміщенні, без присутності кого-небудь ще задля збереження таємниці волевиявлення.

Коментарі
27 травня
Сьогодні
Вчора
25.05.2019
24.05.2019
23.05.2019
22.05.2019
21.05.2019
20.05.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин