стрічка

Свята, іменини та дати 28 грудня: Міжнародний день кіно

28 Грудня 2018, 09:50
Перший фільм 2870
Перший фільм

Доброго ранку, дорогі читачі! До настання нового року залишається три дні!

Іменини 28 грудня відзначають: Анфія, Вакх, Елеферій, Іванна, Іона, Корів, Нектарій, Павло, Степан, Сусанна, Трифон.

Православні люди в цей день відзначають пам'ять святого Трифона Печенгського, який жив на Кольському півострові в 16 столітті. На Русі преподобного Трифона шанують як покровителя моряків. Саме йому вони моляться в разі небезпеки.

У п'ятницю, 28 грудня річниця першого у світі кіносеансу.  Відповідно з нагоди цього дня у світіт відзначають Міжнародний день кіно.

 

28 грудня 1895 року в Парижі, у Гранд-кафе на бульварі Капуцинів, винахідники кінематографа брати Люм’єри влаштували перший у світі кіносеанс. В той день було продано всього 35 квитків, вартістю один франк, зате потім до братів Люм’єрів шикувалися величезні черги бажаючих побачити кіно. Після такого успішного дебюту кінематограф швидко поширився по Європі.

винахідники кінематографа брати Люм’єри
винахідники кінематографа брати Люм’єри

День календаря також відзначають 28 грудння. 

Цього дня у 1708 році з ініціативи Петра I був виданий перший цивільний календар під редакцією графа Якова Браса. Граф Яков Брас з 1706 року керував друкарською справою в Московії (Росії), до того Московія жила виключно за православними святками. З цієї дати почався літопис щорічних видань календарів на окупованих територіях колишньої Московії.

Перший календар мав назву «Брюсов» та мав велику популярність. В ньому був «прогностик: когда нужно «кровь пущать», мыслити почать, брак иметь, дома сизиждати, зверей и рыбу ловить, платье кроить и мыться в мыльне», та багато іншого. Цікаво, що приватним особам було заборонено друкувати календарі в Московії і тим більш привозити їх з-за кордону.

Григоріанський календар на території колишньої Російської імперії, а згодом Радянської Росії був введений в епоху революційних змін з 14-го лютого 1918-го року. Примітно, що в період з 1930-го по 1940-й рік радянські власті навіть встановили свій своєрідний радянський революційний календар, в якому був реалізован п’ятиденний тиждень і декілька суто політичних моментів.

Цей день в історії:

1869 - В Огайо (США) Вільям Семпли запатентована перша жувальна гумка. 

1895 - В індійському салоні «Гран-кафе» на бульварі Капуцінок (Париж, Франція) відбувся публічний показ «Сінематограф братів Люм'єр», що ознаменувало народження кінематографа. 

1895 - Німецький фізик В. Рентген на Вюрцбурзі вперше оголосив про відкриття рентгенівських променів. 

1908 - Землетрус на Сицилії забрав життя більше 75 тисяч чоловік. 

1920 - у Москві підписали союзний договір між УСРР та РРФСР про взаємне визнання суверенітету республік і встановлення військового та господарського союзів.

1942 - у ході Другої світової війни японська авіація розпочала бомбардування міста Калькутта (Індія).

1943 - почалася депортація калмицького народу. У ході каральної операції "Улус" війська НКВД вивезли з території ліквідованої Калмицької АРСР на Сибір близько 100 тисяч калмиків.

1968 - у ході рейду на міжнародний аеропорт Бейрута ізраїльський спецназ знищив 14 пасажирських літаків. 

1973 - Публікація роману-дослідження Солженіцина «Архіпелаг ГУЛАГ». 

1999 - Сапармурат Ніязов оголошено довічним президентом Туркменії. 

2007 - Непал проголошено Федеративною Демократичною Республікою. 

 

Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024