Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Гощанські водії зможуть оплачувати штрафи онлайн

18:00 23.12.2018
111

В Україні 21 грудня запрацював Електронний кабінет водія — через нього можна буде оплатити штрафи за адміністративні правопорушення та записатися в електронну чергу до сервісних центрів МВС.

Крім цього завдяки ресурсу можна дізнатися актуальну інформацію про власні авто та посвідчення водія, а також дізнатися історію автівки за VIN-кодом. Про це повідомляє на сайті «Громадського.ua».

Доступ до е-Кабінету можливий за допомогою цифрового підпису, BankID або MobileID.Увійти в онлайн-сервіс можна за посланням. Також його можна знайти на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

Під час презентації електронного кабінету начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій зазначив: «сервіс будуть доопрацьовувати, аби максимально скоротити часові витрати на послуги для водіїв».

«Ми з колегами будемо впроваджувати глибоку інтеграцію, щоб можна було не тільки записатися на конкретну дату й час для отримання послуги, а й уже дистанційно надати необхідний перелік документів і сплатити за послугу. Таким чином, ми ідемо за принципом «отримати послугу у 2 кліки». Усе надається через електронний кабінет і людина вже звертається до сервісного центру, аби лише отримати документ» — зазначив Криклій.

Керівник напрямку розвитку електронних послуг TAPAS Данило Молчанов, який безпосередньо займався розробкою сервісу, розповів:

«Електронний кабінет водія - це інформаційна система, яка працює із достовірними даними, що знаходяться у відповідному реєстрі, щоб максимально надати інформацію користувачам»

За його словами, це - один із перших сервісів, які застосовують єдину систему електронної ідентифікації.Електронний кабінет водія містить такі розділи:

  • «картка водія». Тут зібрана вся інформація про водійське посвідчення користувача (може не відображатися, якщо посвідчення зареєстроване до 2014 року) та міжнародні права (якщо є), порушення й ДТП, у яких фігурував водій (якщо був оформлений протокол) і зареєстровані на користувача транспортні засоби;
  • «автопарк» (інформація про усі транспортні засоби, які є в профілі користувача)
  • «електронна черга» (можливість записатися до сервісних центрів МВС, зава
  • завантажити талон на запис та переглянути чеки)
  • «штрафи» (тут можна переглянути існуючі штрафи, архіви штрафів, і якщо є активні - сплатити їх)
  • «замовлення індивідуальних номерних знаків»
  • «технічна перевірка транспортних засобів». Можлива у двох режимах: безоплатному (інформація у вигляді відкритих даних, яку можна перевірити по VIN-коду транспортного засобу) та платна (більш повна, її можна замовити, сплатити онлайн і зберегти звіт)

Проект реалізували у партнерстві Головного сервісного центру МВС і Державного агентства з питань електронного урядування та за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS і Фонду Східна Європа.

За словами голови Державного агентства з питань електронного управління України Олександра Риженка, новостворений ресурс допомагає «прибрати чиновника, який раніше був між громадянином та державою» та підвищити прозорість у сплаті штрафів. Команда розробників ресурсу сподівається, що онлайн-послуга матиме значний попит.

Олександр Риженко зазначив:«нещодавно ми презентували з колегами сервіс доступу до відкритих даних про первинну реєстрацію авто, і, як показала практика, у нас була велика кількість відвідувань як порталу сервісного центру, так і порталу відкритих даних».

Коментарі
22 січня
Сьогодні
Вчора
20.01.2019
19.01.2019
18.01.2019
17.01.2019
16.01.2019
15.01.2019
14.01.2019
13.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин