Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Свята, іменини та дати 18 листопада: День аграрія
Свята, іменини та дати 18 листопада: День аграрія

Свята, іменини та дати 18 листопада: День аграрія

10:00 18.11.2018
131

Доброго ранку, дорогі читачі!

У цей день разом із Дідом морозом свої іменини святкують: Гай, Григорій, Домнин, Дорофій, Евпсіхій, Єпістимії, Єрм, Іона, Картер, Кастор, Лін, Памфіл, Патров, Тимофій, Феофіл, Філолог.

Дату народження Мороза придумали задовго до нас, але коли саме це сталося – нікому невідомо. Раніше вважалося, що 18 листопада – перехідний день між восени і взимку. Дивно те, що вітчизною Діда Мороза був офіційно визнаний Великий Устюг, тому там готуються до настання свята «зимового чарівника» особливо ретельно. У цей день відкривається спеціальний поштовий ящик, в який кожна людина може покласти казкового іменинника вітальну листівку або лист з привітаннями та найкращими побажаннями.

Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій: близько 1,25 мільйона чоловік щорічно вмирають в результаті дорожньо-транспортних пригод. Дорожньо-транспортні травми є провідною причиною смерті серед молодих людей, віком 15-29 років. 90% смертельних випадків у світі на дорогах відбуваються в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, навіть якщо ці країни мають приблизно половину автомобілів в світі. Половина з тих, хто помирає на дорогах світу є "уразливими учасниками дорожнього руху": пішоходи, велосипедисти та мотоциклісти.
За рішенням ООН третю неділя листопада оголошено Всесвітнім днем пам’яті жертв дорожніх аварій.

Свято День працівників сільського господарства в Україні або День аграрія відзначають в третю неділю листопада. Засновали це свято в 1993 році. Святкові заходи включають вшанування працівників сільського господарства і всього агропромислового комплексу.

У неділю, 18 листопада відзначається день пам’яті святих Галактіона і Єпістимії. У минулі часи цього дня дівчата молились про наречених і просили у Всевишнього хорошого чоловіка.

У цей день погоду визначали так: якщо стелиться туман – буде тепло, а якщо іній на деревах, потрібно готуватись до морозу. З цього часу починають міняти шубку зайці-біляки, білки, ласки.

Цей день в історії:

1626 — Римський папа Урбан VIII освятив собор святого Петра. Сьогодні цей собор є резиденцією усіх Пап.

1775 – Земельна реформа в Російській імперії. Завдяки указу Катерини ІІ в територіальний розподіл введено губернії.

1883 — Вперше на території Сполучених Штатів Америки була введена єдина система часу для всієї території. До цього кожне американське місто самостійно встановлювало собі час.

1918 — Сутичка під Мотовилівкою армії Денікіна з дивізією під проводом Євгена Коновальця, що закінчилася перемогою останніх.

1918 — Проголошення незалежності Латвійської Республіки та обрано першого голову уряду. Ним став Карліс Улманіс.

1933 — Припинення політики українізації на українських землях (постанова ЦК КП(б)).

1935 — Початок Варшавського процесу (тривав з листопада 1935 року до середини січня наступного року). На засіданні обговорювалися та засуджувались дії ОУН з метою зменшення популярності цього руху в Україні. Проте вийшло навпаки – після багатьох публікацій щодо процесу в тогочасній пресі популярність руху ОУН стала ще більшою.

1935 — В Латвійській столиці Ризі урочисто відкрито Монумент Свободи. Задум пам'ятника відноситься до 1920-х років і символізує звільнення від ярма німецьких поміщиків і російського самодержавства

2005 — Уряд США скасував поправку Джексона-Вейніка для України. Ця поправка була економічним засобом впливу на СPСР, її запровадили в зв'язку з обмеженням еміграції єврейського населення з СPСР. Стаття 402 Закону про торгівлі США під назвою «Свобода еміграції в торгівлі Схід-Захід» (яка власне і є поправкою Джексона-Веніка) забороняє надавати режим найбільшого сприяння країнам, які порушують чи серйозно обмежують права своїх громадян на еміграцію.

Коментарі
10 грудня
Сьогодні
Вчора
08.12.2018
07.12.2018
06.12.2018
05.12.2018
04.12.2018
03.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин