Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Міжнародний день філософії
Міжнародний день філософії

Свята, іменини та дати 15 листопада: Міжнародний день філософії

09:30 15.11.2018
136

Доброго дня, дорогі читачі!

Бажаємо Вам, щоб погода но дворі не заважала насолоджуватися життям та кожним емоційним моментом сьогоднішнього дня!

День ангела 15 листопада святкують: Акиндин, Альберт, Анемподіст, Аффоній, Домна, Домніна, Елпідіфор, Маркіян, Пігас, Філогоній.

Міжнародний день філософії проводять третій четвер листопада з 2002 року за регламентом ЮНЕСКО (UNESCO General Conference).
Сенс святкування Міжнародного Дня філософа полягає в тому, щоб знайти спільну платформу обговорення глобальних соціо-культурних перетворень, які відбуваються зараз, долучити людей до філософської спадщини, привідкрити сферу повсякденного мислення для нових ідей і стимулювати публічні дебати мислителів і громадянського суспільства з приводу викликів, що постають перед соціумом сьогодні.

Офіційне свято Міжнародний день відмови від паління відзначають також в третій четвер листопада. День виник в 1977 році в США, а заснований ВООЗ як міжнародний в 1988 році. Заходи цього дня присвячені питанням зниження тютюнової залежності.

У цей день православні люди вшановують пам'ять святих Акиндіна, Пігасія і з ними 7 тисяч мучеників, які постраждали за християнство в 4 столітті.

З цього моменту убуває світловий день, отже, всі роботи, які можливо, потрібно було переносити в будинок і виконувати їх при світлі скіпки або свічки.

Крім того, з цього часу в стодолах активно сушили зерно, розводячи під ним вогонь. На цьому вогні селянські діти любили пекти картоплю і розповідати різні історії про духів, що мешкають в сільських будівлях: овинника, гуменника, ріжніка.

Цей день в історії:

1884 – Черговий етап у боротьбі за колоніальні володіння на африканському континенті – конференція у Берліні з африканських питань.

1889 – Бразилія стала республікою. Це сталось внаслідок військового перевороту, що мав на меті повалення імператорської форми правління. На той час імператором був Педро ІІ.

1919 – Симон Петлюра стає головою системи влади в Україні. Це сталося внаслідок рішення верхівки Директорії та уряду Української Народної республіки.

1920 – Відбулося перше засідання Асамблеї Ліги Націй, що була створена на рік раніше.

1934 – Чергова сторінка в історії телебачення перевернута – в СРСР вийшла перша телепередача зі звуковим супроводом.

1940 – Бомбування англійського міста Ковентрі. Німецька авіація згидувала бомби протягом 10 годин, а всього в операції приймало участь близько 500 німецьких літаків.

1945 – в австрійському місті Аугсбург було засновано першу Українську вільну академію наук на чолі з Дмитром Дорошенко. Засновниками виступила група вчених, що працювали на еміграції.

1946 – В освітніх закладах України почали навчати новому правопису. Стилістика та граматика була наближена до російських правил написання та вимову слів.

1988 – Виведення на орбіту космічного корабля «Буран». Взагалі, згідно планів розробників, корабель призначався для багаторазового запуску, але він вийшов на орбіту всього раз. Після того, як «Буран» двічі обігнув Земну кулю, він приземлився в автоматичному режимі.

2001 – завершений процес делімітації кордону між державами. Делімітація проводилася з обізначення сухопутних кордонів. Процес проводила та контролювала спеціально створена україно-російська комісія.

2004 – Подія, що мала визначні наслідки: на Першому Національному каналі України вперше був використаний формат дебатів у прямому ефірі. Учасниками дебатів стали два основних кандидати у президенти – Віктор Янукович та Віктор Ющенко.

Коментарі
13 грудня
Сьогодні
Вчора
11.12.2018
10.12.2018
09.12.2018
08.12.2018
07.12.2018
06.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин