Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Свята, іменини та дати 3 листопада: День чоловіків

10:10 03.11.2018
204

Доброго ранку, дорогі читачі!

Наразі 3 листопада, субота, вихідний день. Не дивлячись на погоду нехай ваш настрій сьогодні буде сонячний та радісний!

День анлега 3 листопада святкують: Аза, Варух, Гай, Дасій, Евкрат, Захарія, Іван, Зотика (Ізот), Іларіон, Сільвія, Сократ, Федот, Феофіл, Філофей, Яків.

Відзначають День чоловіків в першій декаді листопада. Свято є популярним в країнах Східної Європи. Святкові заходи присвячені вшануванню ролі чоловіка в сім’ї та суспільстві. Всесвітній день чоловіка підтриманий низкою міжнародних організацій.

В Україні сьогодні День ракетних військ і артилерії – державне свято України, що відзначається щорічно 3 листопада на честь українських ракетних військ та артилерії. Святкування Дня ракетних військ і артилерії відзначає значний внесок радянських артилеристів у звільнення України у роки Німецько-радянської війни та важливу роль сучасних українських ракетних військ та артилерії у справі захисту української держави. також 3 листопада День інженерних військ – державне свято встановлено в Україні «…ураховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави…» згідно з Указом Президента України «Про День інженерних військ» від 27 жовтня 1999 р. № 1399/99.

У церкві 3 листопада вшановують пам'ять преподобного Іларіона Великого і Іларіона Псковоезерского. Іларіон Великий жив у III–IV ст. на території Палестини, а Іларіон Псковоозерскій неподалік від Чудського озера в XV столітті. Іларіон Великий спочатку навчався наук в Олександрії, а потім повернувся на батьківщину і вирішив піти до відлюдників, які проживали неподалік від Гази. Саме його вважають засновником перших монастирів у Палестині. Він активно займався проповідуванням, а в кінці свого життя вирішив відправитися в Єгипет, де і помер після того, як вклонився могилі Антонія Великого. Помер Іларіон на острові Кіпр, передбачивши свою смерть раніше.

Іларіон Псковоозерский був учнем преподобного Єфросина Псковського і відомий як засновник Озерського Покровського монастиря на березі річки Жовчі, що впадає в Чудское озеро. Саме Іларіон став першим його настоятелем, а сама обитель згодом стала досить відомим релігійним центром.

Цей день в історії:

1888 - Джек Різник здійснює свій останній злочин.

1903 - побоюючись, що США можуть вибрати інше місце для прокладки каналу, якщо Колумбія буде й далі зволікати з ратифікацією «Угоди про зону Панамського каналу», група колумбійців заявляє про незалежність Панами від Колумбії.

1905 - відновлення автономії Фінляндії.

1906 - по підписаної в Берліні Міжнародної радіотелеграфного Конвенції єдиним сигналом лиха для радіозв'язку на морі був встановлений сигнал SOS.

1907 - у Франції здійснює політ перший у світі вертоліт.

1908 - в ході президентських виборів у США перемагає республіканець Вільям Говард Тафт.

1912 - Туреччина просить великі держави втрутитися і припинити балканську війну.

1918 - Рішення Народного віча в Чернівцях про приєднання Північної Буковини до Радянської України.

1936 - на президентських виборах в США Ф. Д. Рузвельт обирається на другий термін.

1941 - влаштована агентами НКВС серія вибухів в окупованому німцями Києві, в результаті якої у повітря злетіли Успенський собор Києво-Печерської лаври і ще кілька будівель.

1943 - в ході Битви за Дніпро починається київська наступальна операція військ 1-го Українського фронту.

1954 - в Японії на екран вперше випускається «Годзілла».

1957 - в СРСР запущений КА «Супутник-2» з собакою Лайкою на борту. Собака загинула через короткий час після старту від перегріву.

1963 - весілля космонавтів Андріяна Ніколаєва та Валентини Терешкової. Згодом вони розлучаться.

1964 - на президентських виборах у США перемогу здобув демократ Ліндон Джонсон.

1975 - у Великобританії королева Єлизавета II офіційно відкриває нафтопромисел в Північному морі.

1992 - демократ Вільям (Білл) Джефферсон Клінтон, губернатор штату Арканзас, здобуває перемогу на президентських виборах в США.

Коментарі
12 грудня
Вчора
10.12.2018
09.12.2018
08.12.2018
07.12.2018
06.12.2018
05.12.2018
04.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин