Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У Бабинській ОТГ мало жителів знають, що деякі ліки можна отримати безкоштовно
У Бабинській ОТГ мало жителів знають, що деякі ліки можна отримати безкоштовно

У Бабинській ОТГ мало жителів знають, що деякі ліки можна отримати безкоштовно

17:37 31.10.2018
141

Бабинська ОТГ одна із громад, у якій жителі найменше користуються програмою «Доступні ліки».

Мешканці Рівненщини продовжують активно користуватися «Доступними ліками», повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.

З початку дії державної програми на відшкодування вартості ліків виписано рецептів на понад 397 тисяч гривень. Таким чином, життєво необхідні препарати отримали майже 223 тисячі пацієнтів.

За такими показниками Рівненщина увійшла в п’ятірку областей-лідерів, які успішно реалізують програму «Доступні ліки».

«Найбільшою популярністю програма користується у Володимирецькому, Демидівському, Зарічненському, Млинівському та Дубенському районах. Тут у повній мірі використовують розподілені для районів гроші. Також дбають про своїх мешканців у Клесівській, Мирогощанській, Демидівській та Боремельській об’єднаних територіальних громадах», – зазначає заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Також, є райони, де недостатньо поширюють інформацію про «Доступні ліки» - у Березнівському та Дубровицькому. Також, на низькому рівні реалізація програми у Бабинській, Підлозцівській та Привільненській ОТГ.

Нагадаємо, нині за програмою «Доступні ліки» пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом 2 типу можуть отримати 261 препарат, з них 59 – безоплатно. Як діти, так і дорослі можуть звернутися до свого лікаря і отримати правильно виписаний рецепт, де вказана діюча речовина. І вже по цій речовині, в аптеці підбирають препарат, який дійсно корисний для пацієнта.

Перелік препаратів, що входять до Нацереліку, можна переглянути на сайті МОЗ, або завантаживши мобільний додаток «Ліки.Контроль».

Дізнатись про наявність ліків в конкретній лікарні можна також на сайті eliky.in.ua, який створили громадські організації. До системи «Є ліки» на даний час підключена 921 лікарня з 18 областей. На сайті в пошуку можна задати торгову назву препарату або діючу речовину (МНН), який виписав лікар, і дізнатись, чи є цей препарат в конкретній лікарні. В разі наявності, його мають надавати пацієнту безкоштовно.

Читайте також:

Що потрібно знати про безкоштовні ліки в лікарні

Коментарі
13 листопада
Сьогодні
Вчора
11.11.2018
10.11.2018
09.11.2018
08.11.2018
07.11.2018
06.11.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин